До станції Академік Вернадський вдруге завітав імператорський пінгвін

До станції Академік Вернадський вдруге завітав імператорський пінгвін

Востаннє появу імператорського пінгвіна біля станції українські полярники фіксували у грудні 2020 року.

На українську антарктичну станцію Академік Вернадський знову завітав імператорський пінгвін. Про це повідомляє прес-служба Національного антарктичного наукового центру.

Відомо, що вперше він вибирав місця поблизу геомагнітної обсерваторії. Зараз він дивився на великий паливний бак з пальмами, головний вхід, пожежний вихід біля кубриків і метеоґанок.

«Як ми розповідали, вперше цей птах завітав на острів Галіндез, де розташована українська станція, на початку червня. Такий візит став справжнім сюрпризом, адже імператорські пінгвіни не гніздують в районі “Вернадського”, а обирають холодніші території. Найближча їхня колонія розташована за понад 300 км від нас», — йдеться у повідомленні.

За словами вчених, острів відвідав молодий пінгвін, який нещодавно залишив батьків. У цьому віці для них характерні поодинокі подорожі, оскільки птахи активно починають досліджувати навколишній світ.

Як повідомляє Національна академія наук, «перед публікацією цього допису полярники побачили ще одного великого пінгвіна на іншому боці острова. Його помітили з човна під час морської прогулянки, але льодова обстановка не дозволила підійти ближче і визначити, що це за вид».

Раніше повідомлялося, що полярники з антарктичної дослідницької станції Академік Вернадський показали зустріч з морським леопардом.

UkraineNews