Акція у Луцьку
У Луцьку на території скверу «Зоряний» у четвер, 20 червня відбулася акція, присвячена тим, хто через війну змушений був покинути домівку і шукати прихисток в інших регіонах. Захід організував благодійний фонд «Рокада» Волинь разом з громадськими організаціями, які допомагають переселенцям – «Старт у нове життя», БО БФ «Луганщина в дії», Благодійний Фонд «Робимо добро дітям», «Право на захист».
На акції у сквері Зоряний
На акції побувала кореспондентка Район.Луцьк.
Під час акції, яку приурочили до Дня біженця, презентували аудіовізуальну виставку «Переміщені долі: історії мужності та сили духу». Присутні могли не лише почути шість історій вимушених переселенців та біженців, які пройшли тернистий шлях у пошуках нового дому, а й побачити фото тих людей, з чиїх слів ці історії були записані. Під кожною світлиною розміщений QR-код, за яким можна перейти та прочитати про них.
Історії тих, хто покинув домівку через війну
Ідея акції — інтеграція переселенців
На акції
Аудіовізуальна виставка зібрала історії переселенців з Сумщини, Луганська, Херсона, біженців з Таджикистану, Ірану, Саудівської Аравії, в яких люди діляться досвідом пошуку себе, розповідають про періоду адаптації.
За словами фахівчині із взаємодії з органами влади БФ «Рокада» Волинь Олени Кузьмич, мета сьогоднішньої акція привернути увагу до інтеграції вимушених переселенців у нові громади.
«Аудіовиставка саме про те, як криза привела до того, що люди змогли знайти в собі сили, ці історії не про поразку, а про перемогу. Ми вирішили обійтися без гучних промов, але водночас привернути увагу лучан до нашої акції», – додала вона.
В акції взяли участь переселенці, представники військово-цивільної адміністрації міста Щастя з Луганщини, які евакуювалася у Луцьк. За словами Олени Кузьмич, подібні акції проходять у багатьох містах країни.
Під час заходи відбулися майстеркласи для дорослих та дітей, де вчили плести зі стрічок, створювати янголів з паперу та фетру. Громадська організація «Старт у в нове життя» запросила присутніх зв’язати клаптики жовтого та блакитного кольорів, які згодом з’єднають у найтепліший прапор України.
Також присутні взяли участь у флешмобі – бажаючі могли залишити відбиток своєї долоні на мольберті із зображенням карти Волинської області.
Флешмоб
Долоні на мольберті
«Цей флешмоб започаткували ще у минулому році. Ті, хто відчувають себе волинянами за походженням, або за декілька років життя тут вже почувають себе місцевими, можуть залишити свій відбиток на мольберті», – розповіла Олена Кузьмич.