КНДР і Росія почали співпрацювати у розвитку високих технологій

КНДР і Росія почали співпрацювати у розвитку високих технологій

Північна Корея і Росія цього тижня провели у Пхеньяні спільну виставку технологічних продуктів, на якій ІТ-підприємства двох країн обмінялися досвідом розвитку високих технологій та представили власні інноваційні продукти і науково-технічні розробки.

Про це повідомляє північнокорейське державне інформагентство KCNA, передає Укрінформ.

«На виставці IT Products Exhibition-2024 були представлені наукові досягнення і високотехнологічні продукти, включаючи програмне забезпечення (системне та прикладне), захист даних, інформаційні, комунікаційні та цифрові технології і промислові інформаційні пристрої, розроблені освітніми та науково-дослідними підрозділами і підприємствами КНДР та Російської Федерації», — ідеться в повідомленні.

KCNA не наводить даних про учасників заходу і їхню продукцію, лише зазначає, що увагу експертів та відвідувачів привернули практичні ІТ-продукти і технологічні розробки, представлені такими північнокорейськими установами, як Інститут розвитку високих технологій та компанія Samwon IT Exchange, а також «кількома компаніями з Росії».

Під час виставки її учасники з двох країн поділилися досвідом розробок за декількома темами, серед яких мобільний зв’язок, інформаційна безпека, промислові інформаційні системи та цифрові технології.

Деталей про підсумки виставки сторони також не повідомляють, лише в середу KCNA розповіло про підписання на виставці угоди про співпрацю між Міністерством цифрового розвитку Росії та Міністерством інформаційних технологій КНДР у Пхеньяні, якою передбачено взаємодію країн у сфері зв’язку, інформаційних технологій і цифрового розвитку.

Більшість країн світу останніми роками ухиляється від бізнесу з Північною Кореєю, оскільки санкції ООН, запроваджені через її програму створення ядерної зброї та балістичних ракет, обмежують роботу спільних підприємств та імпорт і експорт певних груп товарів, серед яких і електроніка.

За дотриманням санкцій слідкувала спеціальна група експертів Комітету ООН із санкцій проти КНДР, проте в березні Росія наклала вето на продовження її роботи, і моніторинг за виконанням санкційних обмежень призупинився.

Як повідомляв Укрінформ, Північна Корея в четвер, 31 жовтня, провела успішне випробування новітньої твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) «Хвасон-19» (Hwasong-19), здатної доставити ядерну боєголовку на материкову частину США.

UkraineNews