Колишній військовий заробляв на харківських ухилянтах

Чоловік удавав з себе впливового представника ВЛК.

Резервіст обіцяв вплинути на рішення військово-лікарської комісії.

Слідчі оголосили підозру 47-річному харків’янину, який обіцяв чоловікам призовного віку за гроші ухилитися від військової служби. Це колишній військовий, який у 2019 році був зарахований до військово-оперативного резерву. Із січня 2024 року він «заробляв» на ухилянтах, рекомендуючи себе як представника керівного ВЛК.

«Підозрюваний видавав себе за представника керівного складу медичної установи і розповідав «клієнтам», що може допомогти в отриманні висновку про непридатність до проходження служби за станом здоров’я. Зловмисник хизувався своїми зв’язками та обіцяв вплинути на лікарів ВЛК для видачі відповідної довідки», — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Більшість «клієнтів» розраховувалися з чоловіком безготівкою, перераховували кошти на його картку. Наразі встановлено дев’ять епізодів злочину з боку чоловіка. Він встиг заробити близько 300 000 гривень.

Чоловіка підозрюють у зловживанні впливом, йому загрожує до п’яти років ув’язнення. Слідчі встановлюють усіх причетних до схеми, зокрема ухилянтів.

Як писав UA-NEWS.in.ua, на Салтівці затримали чоловіка, який заробляв на ухилянтах. Харків’янин обіцяв військовозобов’язаним фейкові документи.

Автор: Марія Мирошниченко

Джерело

UkraineNews