Комітет Ради схвалив проєкт закону про будівництво блоків ХАЕС

Комітет Ради схвалив проєкт закону про будівництво блоків ХАЕС

Фото: Хмельницька АЕС На Хмельницькій АЕС збудують нові енергоблоки

Третій блок може бути під’єднаний до мережі за три роки після початку робіт із його добудови, четвертий — за чотири роки.

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг на засіданні в понеділок, 17 червня, схвалив законопроєкт про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС. Про це йдеться на сайті парламенту.   Для спорудження блоків на основі реактора ВВЕР-1000 передбачено закупівлю Енергоатом ядерного палива, технологій, устаткування, установок, спеціальних неядерних матеріалів і пов’язаних із ними послуг у Westinghouse (США).   Будівництво Х3/Х4 дасть змогу збільшити річне виробництво електроенергії на 16,2 млрд кВт-год, а відпуск — на 15,4 млрд кВт-год.   За словами міністра енергетики Германа Галущенка, третій блок може бути під’єднаний до мережі за три роки після початку робіт із його добудови, четвертий — за чотири роки.   Фінансування будівництва енергоблоків здебільшого планується за рахунок кредитних коштів, а також власними коштами Енергоатома.   Третій блок споруджуватимуть не з нуля, а обладнання для будівельної частини третього блока готове на 80%.   У роботах зі спорудження блоків візьме участь велика кількість фахівців з тимчасово окупованої Запорізької АЕС, які виїхали з території станції.

Раніше повідомлялося, що в 2024 році Україна почне будівництво чотирьох реакторів на ХАЕС. Два з них раніше будувалися, але були заморожені.   На Хмельницькій АЕС стартував проєкт з будівництва енергоблоків №5 та №6 за американською технологією АР1000 компанії Westinghouse.

Джерело

UkraineNews