На зміну Ель-Ніньо: метеорологи прогнозують новий кліматичний феномен, який принесе похолодання

На зміну Ель-Ніньо: метеорологи прогнозують новий кліматичний феномен, який принесе похолодання

У понеділок, 3 червня, Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) повідомила, що феномен Ель-Ніньо, який характеризується підвищенням температури у світі, може змінитися більш прохолодним Ла-Ніньо до кінця року

Зміст

Про це повідомляє Reuters.

Учені пояснили, що Ель-Ніньо — це природне підвищення температури поверхні океану в східній і центральній частинах Тихого океану, тоді як Ла-Ніньо характеризується низькою температурою океану в екваторіальній частині Тихого океану і пов’язана з повенями та посухою.

За розрахунками ВМО, імовірність того, що Ла-Ніньо розпочнеться в період з липня по вересень складає 60%, тоді як в період з серпня по листопад — 70%.

«Закінчення Ель-Ніньо не означає паузу в довгостроковій зміні клімату, оскільки наша планета продовжить нагріватися через парникові гази, що утримують тепло», — зауважив заступник генерального секретаря ВМО Ко Барретт.

За його словами, екстремально високі температури води на поверхні моря «продовжуватимуть відігравати важливу роль протягом наступних місяців».

Науковці стверджують, що попри те, що у період з 2020 до початку 2023 року спостерігався охолоджувальний ефект Ла-Ніньо, останні дев’ять років були найтеплішими за всю історію спостережень.

  • Ще у березні Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) заявило, що світ стоїть на порозі четвертого масового знебарвлення коралів, яке може призвести до загибелі значних ділянок тропічних рифів, включаючи частини Великого Бар’єрного рифу в Австралії.
UkraineNews