Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

11 університетів України включено до QS World University Rankings. За результатами цьогорічного рейтингу, найкращим українським закладом вищої освіти визнаний КНУ ім. Шевченка, друге місце посів Харківський національний університет ім. Каразіна, третє КПІ ім. Сікорського.

Розпочалося тестування освітнього застосунку Мрія. Застосунок Мрія запрацював у пілотному режимі в 40 школах із 6 областей України й міста Києва. Планується, що згодом проєкт буде масштабований на кожну ланку освіти – від дошкілля до університетів.

В Україні розпочали роботу освітні центри для вступу абітурієнтів з ТОТ. Через ці освітні центри вступники з тимчасово окупованих територій мають право подати заяви на вступ, навіть якщо в них відсутні документи про освіту українського зразка.

Школи і виші не використовуватимуть кондиціонери і зовнішнє освітлення. Міністерство освіти і науки доручило закладам освіти забезпечити економію електроенергії шляхом припинення використання кондиціонерів повітря, зовнішнього освітлення будівель та прилеглої території.

Випускники коледжів отримали запрошення на бакалаврське ЄФВВ. Випускники коледжів, які складатимуть бакалаврське єдине фахове вступне випробування, отримали запрошення на тестування. Запрошення, у яких зазначено дату, час та місце іспиту, розміщені в кабінетах учасників.

МОН: під час НМТ й інших іспитів можна використовувати кондиціонери.  Міністерство освіти і науки дозволило використовувати кондиціонери у приміщеннях зі значними скупченнями людей, зокрема, під час та проведення НМТ, ЄВІ/ЄФВВ, ЄДКІ та інших екзаменаційних випробувань.

Учителям надали таблиці для оцінювання учнів, які навчаються за кордоном. Міністерство освіти і науки затвердило шкалу співвіднесення оцінок різних країн та української 12–бальної системи для перезарахування результатів навчання, здобутих учнями в школах за кордоном.

Використання металошукачів на НМТ повернули через списування. Учасники національного мультипредметного тесту намагаються списувати під час проходження тестування, через що у 2024 році було повернуто практику використання металошукачів для пошуку допоміжних засобів.