В Німеччині знайшли новий вид людиноподібних мавп

В Німеччині знайшли новий вид людиноподібних мавп

Buronius manfredschmidi, за оцінками, важив лише десять кг і був розміром з людське немовля.

Найменшу з відомих людиноподібних мавп, яка жила 11 млн років тому, знайшли в Німеччині. Про це повідомляє The Guardian.

Істота, яку назвали Buronius manfredschmidi, важила всього 10 кг і була розміром з людське немовля. Виявлений вид належить до родини предків, яка дала початок сучасним людям, горилам і шимпанзе.

Дослідники вивчили часткові залишки двох зубів і однієї колінної чашечки, розмір і форма яких свідчать про те, що істота вміла лазити по деревах. Також тонка емаль і легкі потертості на зубах вказують на те, що вона харчувалася м’якими фруктами і листям.

Крім того, вчених здивував той факт, що крихітна мавпа ділила своє середовище проживання з іншим набагато більшим видом, останки якого також раніше були знайдені в Баварії — Danuvius guggenmosi.

Відмінності у способі життя, ймовірно, дозволяли цим двом видам ділити середовище проживання, не конкуруючи за ресурси, подібно до сучасних гібонів та орангутангів на Борнео та Суматрі.

Дослідники не мають остаточної відповіді, чому Buronias manfredschmidi були набагато меншими за інших гомінідів. Згідно з однією з теорій, ці істоти відрізнялися розміром, щоб зайняти екологічну нішу, відмінну від своїх більших родичів. Або ж вони були представниками більш давньої версії людиноподібних мавп.

В Німеччині знайшли новий вид людиноподібних мавп

 M Böhme al

Раніше повідомлялося, що вчені дослідили понад тисячу скам’янілостей динозаврів і з’ясували, що ці тварини стали теплокровними близько 180 мільйонів років тому.

UkraineNews