В уряді Норвегії розповіли, куди Харківщина зможе витратити пів мільярда гривень допомоги

Кошти спрямують на відновлення зруйнованих росіянами об'єктів енергетики.

Харківщина отримає понад 455 мільйонів гривень допомоги від Норвегії.

Норвегія надасть Україні 1,1 мільярда норвезьких крон (це майже 103 мільйони доларів або 4,1 мільярда гривень) для підтримки енергетики. Гроші будуть спрямовані, зокрема і на Харків. Про це повідомили 16 червня на сайті уряду Норвегії.

Від початку повномасштабної війни Норвегія надала Україні мільярди крон на закупівлю газу, ремонту критичної інфраструктури, підтримки роботи енергетичних компаній, тепер додатково надасть 1,1 мільярда норвезьких крон для відновлення критичної інфраструктури. Відремонтувати енергетичну інфраструктуру треба до зими.

«Ми знаходимося в тісному діалозі з Україною про те, як вона може використовувати ці кошти найбільш ефективно. Самі українці найкраще розуміють, що потрібно. Але важливо швидко розпочати ремонт інфраструктури, до настання зими. Норвегія сподівається, що це нове фінансування дозволить пом’якшити частину збитків і забезпечити електроенергію в Україні», — сказав прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре.

Зокрема, 120 мільйонів норвезьких крон (11 208 600 доларів або 455 858 805 гривень) спрямують через Програму розвитку ООН для Харківщини. Гроші підуть на ремонт об’єктів енергетичної інфраструктури, які постраждала від російських ударів цієї весни. Йдеться про електростанції та мережі установки. За гроші від Норвегії відремонтують обладнання, яке живить лікарні Харківщини.

«Це фінансування допоможе, в тому числі забезпечити стабільне електропостачання пологових блоків та операційних семи лікарень Харківської області. У деяких випадках доступ до електрики може означати різницю між життям і смертю», — зазначив прем’єр-міністр Норвегії Стьоре.

Також ремонтуватимуть теплове обладнання, що живить будинки жителів Харкова.

«Сьогодні з’явилася інформація про те, що харків’янам необхідно обмежити використання електроенергії вночі, навіть у найтепліший місяць року. Тільки уявіть, як це буде, коли настане зима. Зими в Україні холодні та суворі, і для людей буде вкрай важливо мати доступ до належної електроенергії та опалення», — зауважив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.

Як писав UA-NEWS.in.ua, прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре оголосив про допомогу Україні на сесії Саміту миру у Швеції. Мова йшла, у тому числі про допомогу Харкову. 

Автор: Марія Мирошниченко

Джерело

UkraineNews