У Житомирі активно відбувається процес термомодернізації житлового фонду

У Житомирі питання термомодернізації житлового фонду набуває все більшої актуальності. Ще з 2012 року місто активно підтримує та популяризує впровадження енергоефективних заходів, в тому числі і в багатоквартирних житлових будинках.

Місто Житомир стабільно підтримує ініціативи з енергозбереження. Програма «Енергодім» від ДУ «Фонд енергоефективності», що діє з 2019 року, стала важливим інструментом у цьому процесі, покриваючи до 50% вартості робіт для ОСББ. Це дозволяє житомирським будинкам суттєво зменшити енергоспоживання та скоротити викиди шкідливих речовин.

Місто вже спрямувало близько 3 млн грн на підтримку відшкодування відсотків за програмою «Енергодім», а також близько 24 млн грн за період дії програми «Теплі кредити», і хоч остання програма вже не діє, ці цифри підкреслюють важливість енергозбереження для міської влади, яка активно інвестує в майбутнє міста, демонструючи послідовну підтримку ОСББ у будь-яких програмах з енергозбереження.

11 червня 2024 року в рамках Європейського тижня сталої енергії в Житомирі відбувся важливий тренінг для голів правлінь ОСББ, присвячений перевагам впровадження енергоефективних заходів та можливостям, які пропонує «Енергодім» і міська рада. Після теоретичної частини учасники відвідали будинки, де вже реалізовано проекти з термомодернізації, зокрема ОСББ «Обрій 21», ОСББ «Шевченка- 41», ОСББ «Шевченка 43», а також ОСББ «Трикотажник», яке має дахову котельню та розпочинає процес комплексної термомодернізації.

Відео дня

Ці візити дали змогу очільникам ОСББ побачити реальні результати впровадження енергоефективних заходів та дізнатися про труднощі та виклики, з якими стикалися їхні колеги.

Голови правлінь ОСББ поділилися досвідом переконання мешканців у важливості таких заходів та наголосили, що рішення взяти участь у програмі «Енергодім» було правильним. Результати перевищили очікування: знизилися витрати на енергоносії, покращилися комфортні умови проживання.

Впровадження енергоефективних заходів дозволяє знизити споживання ресурсів на 50%.

Встановлення дахових котелень є ще одним важливим аспектом термомодернізації. Вони забезпечують ефективне опалення будинку, дозволяючи регулювати температуру та знижувати втрати тепла під час транспортування.

На сьогодні в Житомирі ОСББ функціонують у 521 багатоквартирних житлових будинках. Для підтримки ОСББ у 2023 році в місцевому бюджеті було передбачено 2 млн грн, а у 2024 році ця сума зросла до 5,5 млн грн. Це свідчить про серйозні наміри міста покращувати енергоефективність житлового фонду та підтримувати ОСББ у їхніх зусиллях.

Початок війни вніс корективи у фінансові плани. Банки припинили кредитування, що змусило міську владу шукати нові способи підтримки ОСББ. Було розроблено новий порядок фінансування енергоефективних заходів, за яким місто почало фінансувати 10% від вартості виконаних робіт на заходи з енергоефективності, підтвердженої «Фондом енергоефективності» у 2023 році, на разі такий самий порядок планується затвердити і на 2024 рік. Цей крок дозволяє продовжити модернізаційні проекти навіть за умов обмеженого фінансування.

Впровадження термомодернізації у Житомирі є не лише необхідністю, але й стратегічним кроком до сталого розвитку. Завдяки програмі «Енергодім» та новим механізмам підтримки з боку міста, ОСББ отримують реальну можливість зменшити споживання енергії, скоротити викиди та підвищити комфортні умови проживання. Це шлях до майбутнього, де енергозбереження забезпечує мешканцям міста вищу якість життя.

 

Джерело: Житомирська міська рада

Джерело

UkraineNews