У НАТО назвали шалену цифру втрат росіян на Харківщині

У перший місяць контрнаступу у РФ було по тисячі "двохсотих" щодня.

Представник НАТО повідомив про високий рівень втрат російських окупаційних військ під час контрнаступу у Харківській області у травні 2024 року.

Про це у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі, де розпочалась 23-я зустрічі Контактної групи з питань оборони України, розповів журналістам посадовець НАТО на умовах анонімності.

Так, у травні Росія втрачала по 1000 військових загиблими кожного дня.

«Я також додам, що здобутки в Харківській області, схоже, дісталися Росії досить дорогою ціною. Росія, ймовірно, зазнавала втрат майже по 1000 осіб на день у травні, що є досить астрономічною цифрою», – транслює слова посадовця «Європейська правда».

Також представник Альянсу сказав, що росіяни не змогли створити буферну зону, про яку говорив російський президент Путін. Окрім того, ЗСУ вдалося стабілізувати лінію фронту, а під контроль РФ перейшли фрагменти територій. Такі перемоги росіян у НАТО називають обмеженими.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун також у Брюсселі зауважив, що за останні тижні ситуація в Харківській області стабілізувалася.

«Але українці, як ми бачили, чудово тримають лінію оборони. І в районі Харкова вони й далі зможуть це робити», – сказав Браун.

Нагадаємо, російська армія вдруге окупувала цю частину Харківщини близько місяця тому, розпочавши новий наступ 10 травня. З того часу були окуповані 10 населених пунктів у Вовчанській та Липецькій громадах, тривають бої у Вовчанську. Окупанти захопили північ міста, намагаються закріпитися та просуватися уперед, через річку Вовча. На Липецькому напрямку тривають бої у напрямку Липців з окупованих сіл Лук’янці та Глибоке. ЗСУ вдалося стабілізувати ліні. фронту, проте армія РФ проводить ротацію та підтягує резерви. 

У червні росіяни почали копати лінію укріплень на захоплених територіях за 60 кілометрів від Харкова.

Джерело