8000 доларів хабаря за виділення земель: на Хмельниччині правоохоронці викрили посадовця

8000 доларів хабаря за виділення земель: на Хмельниччині правоохоронці викрили посадовця

Затримали начальника відділу однієї з територіальних громад регіону під час отримання другого «траншу» неправомірної вигоди

Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань у Хмельницькій області спільно зі слідчими слідчого відділу Хмельницького районного управління поліції, посадовець вимагав від підприємця хабар за розв’язання питання щодо надання в тимчасове користування двох земельних ділянок. Надалі на орендованій землі особа планувала розмістити два МАФи для ведення бізнесу.

2 травня правоохоронці затримали посадовця у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України одразу після отримання 7 000 доларів неправомірної вигоди. Раніше фігурант отримав ще 1 000 доларів.

На місці затримання поліцейські вилучили кошти, які були передані як неправомірна вигода, мобільний телефон, технічну документацію на розміщення МАФів тощо.

Начальникові відділу повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Підозрюваному обраний запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

За вимагання та одержання службовою особою неправомірної вигоди передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Заходи з викриття корупційної схеми проводились спільно з УСБУ в Хмельницькій області за процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури.

Сектор комунікації поліції Хмельницької області