Міноборони РФ заявило про другий етап навчань нестратегічних ядерних сил за участю Білорусі

Міноборони РФ заявило про другий етап навчань нестратегічних ядерних сил за участю Білорусі

Запуск ракети російським комплексом «Іскандер», здатним застосовувати тактичну ядерну зброю   Міноборони РФ заявило про другий етап навчань нестратегічних ядерних сил за участю Білорусі

Міністерство оборони Росії 11 червня заявило про початок другого етапу навчань нестратегічних ядерних сил за участю Білорусії.

Як йдеться у повідомленні, на цьому етапі російські та білоруські військові мають відпрацювати питання спільної підготовки до бойового застосування нестратегічної ядерної зброї.

Міноборони Росії стверджує, що мета навчань – підтримка готовності особового складу та техніки на випадок застосування тактичної ядерної зброї «з метою безумовного забезпечення суверенітету та територіальної цілісності Союзної держави».

У ході першого етапу навчань, що розпочався 21 травня, російські військові відпрацювали застосування комплексів «Іскандер» та їхнього прихованого переміщення в район ракетних пусків. Білорусь розпочала перевірку носіїв тактичної ядерної зброї 7 травня.

Про проведення навчань нестратегічних ядерних сил Міноборони Росії оголосило 6 травня. Таке доручення дав російський лідер Володимир Путін – як повідомляло військове відомство, «у відповідь на провокаційні заяви та погрози окремих західних офіційних осіб на адресу Російської Федерації».

Спікер Кремля Дмитро Пєсков тоді заявляв, що навчання спровоковані недавніми заявами президента Франції Емманюеля Макрона, глави МЗС Великобританії Девіда Кемерона та представників США. Тоді ж Пєсков говорив про «безпрецедентну напруженість» у зв’язку, зокрема, з висловлюваннями Макрона щодо можливості відправки в Україну військовослужбовців країн Заходу.

Нестратегічна, інакше звана тактичною, ядерна зброя – ядерні боєприпаси, засобами доставки яких є ракети щодо малого радіуса дії (тобто не стратегічні міжконтинентальні ракети) і мають порівняно (зі стратегічною зброєю) малу потужність, наприклад кілька кілотонн у тротиловому еквіваленті. Тактичну ядерну зброю можуть використовувати ракетні комплекси «Іскандер». Ця зброя нещодавно була розміщена у Білорусі. За оцінками, Росія має найбільший запас такої зброї у світі. На полі бою воно ніколи не застосовувалося.

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну країни Заходу висловлювали побоювання щодо можливого застосування Росією тактичної ядерної зброї, зокрема, у разі невдач на фронті. Російська військова доктрина передбачає можливість застосування ядерної зброї першими у разі «загрози для самого існування держави».

Ряд російських діячів трактували це положення так, що ядерна зброя може застосовуватися і при загрозі територіальної цілісності – а офіційна Москва вважає територією Росії та низку областей, що входять до міжнародно визнаних кордонів України. Представники країн Заходу критикували Росію за ядерні погрози. Прямим текстом Володимир Путін ядерним ударом Україні не погрожував, проте попереджав країни Заходу про можливість ядерної війни у разі прямої конфронтації з Росією.

Стратегічні ядерні сили Росії перебувають у режимі підвищеної бойової готовності з лютого 2022 року.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

ЗВЕРНИ УВАГУ!

 • Міноборони РФ заявило про другий етап навчань нестратегічних ядерних сил за участю Білорусі

  Алексіна Дорогань

  Українські військові «відкривають» небо над Кримом

  Причини та наслідки ударів ЗСУ по військових об'єктах РФ у Криму

 • Міноборони РФ заявило про другий етап навчань нестратегічних ядерних сил за участю Білорусі

  Рудольф Медведь

  Праймеріз у Криму: диктатура «Єдиної Росії» та операція «Наступник»

 • Міноборони РФ заявило про другий етап навчань нестратегічних ядерних сил за участю Білорусі

  Віталій Портников

  Портніков: Імперія агентів і Україна

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

UkraineNews