Наступного тижня ситуація в енергосистемі буде значно складнішою, — Укренерго

 Наступного тижня ситуація в енергосистемі буде значно складнішою, - Укренерго

Фото: t.me/Укренерго

Глава «Укренерго» Володимир Кудрицький попередив українців, що вже наступного тижня ситуація в енергосистемі буде значно складнішою, ніж нині. Про це повідомила прес-служба » Укренерго «.

Кудрицький наголосив, що уникнути відключень побутових споживачів не вдасться через два фактори: прогнозоване зростання енергоспоживання через повернення спеки та виведення у ремонт чергового енергоблоку АЕС.

— Ми матимемо справу із завтрашнього дня вже зі зниженою потужністю на атомних електростанціях, як очікується. І в середині двадцятих чисел червня – ще матимемо додатковий крок зниження потужності на АЕС. Це пов’язано саме з ремонтною кампанією, – заявив він. — І часто люди, коли чують „ремонтна кампанія», у них виникають питання: чи не можна ці ремонти перенести, чи можна ці ремонти відкласти, скасувати? Справа в тому, що ця ремонтна кампанія, по суті, є кампанія з перевантаження палива, Під час якої здійснюються ремонти. Тому, оскільки паливо має здатність виробляти енергію лише певний час, і коли воно вигоряє – його треба точно міняти.

15 червня по всій Україні будуть застосовувати графіки погодинних відключень з 08:00 до 23:00. Загалом відключення триватимуть 15 годин. 13 червня стало відомо, що найближчими днями «Енергоатом» виведе в ремонт ще один енергоблок-тисячник. Це збільшить дефіцит енергосистеми у липні, але дозволить скоротити тривалість відключень світла восени. З 24 червня розподіл електроенергії буде проводитись за новими правилами. Спочатку з доступної електроенергії в Україні вичитатимуть обсяг, який необхідний критичній інфраструктурі, і лише після цього ліміти споживання встановлюватимуться рівномірно між областями.
Джерело

UkraineNews