Росія планує розпочати новий наступ на Харківщині

Ворог наростив ударний кулак до 10 000 людей на відтинку у 10 кілометрів.

Росіяни готуються наступати на Борову.

Останні тижні на цьому напрямку триває накопичення військ противника, йдуть підготовчі дії та прощупування слабких місць Сил Оборони. За даними аналітиків DeepState, росіяни накопичують сили на тимчасово окупованій Луганщині і спробують повторити минулорічний наступ на Борову.

«На ділянці від Райгородки до Нововодяного (Сватівський район — Ред.) кацапи наростили до 10 000 чоловік особового складу та близько 450 ОВТ, з яких 200 артсистем. Мета очевидна — спроба повторити минулорічний наступ на Борову. Проти ворога протяжну оборонну лінію на напрямку наразі утримує 3 ОШБр. Проте, сили залишаються неспівмірними, окупанти переважають кількістю, застосовують додаткові підрозділи й ведуть інтенсивні штурмові дії вздовж усіє смуги наступу», — йдеться в останньому повідомленні DeepState.

На відтинку у 10 кілометрів східніше Борової аналітики нарахували 7 мотострілецьких, 2 танкових та 2 артилерійських полків 20-ї армії. Також Росія перекинула сюди найманців з нерегулярних армійських підрозділів, зокрема «шторм v», «чорна мамба», «фіксики» та «чвк патріот». А для підтримки порядку присутній БАРС-14. Окупанти безперервно атакують позиції Третьої штурмової бригади.

«Останні три тижні ворог проводить підготовчі заходи у вигляді прощупування слабких місць в обороні ЗСУ. Ворог втрачає особовий склад, але щотижня прибуває від 2 до 4 сотень свіжомобілізованих кацапів. Цього вистачає як для поповнення, так і для нарощення угрупування. Поки що тактика «м’ясних штурмів» не дала суттєвого результату лише за рахунок того, що на ділянці перебуває сильна бригада. Але наголошуємо, що сили далеко не рівні», — пишуть аналітики.

Карта імовірного удару: DeepState.

Імовірно, противник планує вийти на лінію Надія-Новоєгорівка, а потім на Першотравневе-Чернещина (за 15 кілометрів від Борової).

За даними військового журналіста Юрія Бутусова, наступальні дії на цьому напрямку поновилися 12 травня. Ворог намагається вибити одне з найбоєздатніших з’єднань ЗСУ, яке було виведене на відновлення. Нещодавно у 3 ОШБр повідомляли про 30-х захоплених полонених росіян саме на цьому напрямку.

«Третя ошбр потребує також негайного поповнення, щоб провести ротацію піхотних підрозділів та продовжувати знищувати російські резерви з таким саме високим темпом. Обстановка для нас в цілому дуже важка, але вигідна, оскільки росіяни розбивають резерви о наш рубіж оборони, і тим самим не можуть направити їх на інші напрямки. Поки 3-тя ошбр зберігає боєздатність, і оператори дронів не сидять в окопах, а нищать ворога технікою, цей рубіж буде триматись без проблем. Але якщо резерви не підійдуть вчасно, ворогу вдасться просунутись, і ми втратимо вигідний рубіж. Сподіваюсь, українське командування бачить обстановку та зможе вчасно зреагувати», — пише Бутусов.

Згодом на офіційних ресурсах Третьої штурмової бригади з’явилося повідомлення про те, що смуга фронту Третьої штурмової на Харківщині, що межує з Луганщиною, — сьогодні одна з найінтенсивніших ділянок наступу ворога. Із травня бригада знищила понад 1000 окупантів.

«Ворог посилює атаки, щоб вийти на кордони Луганщини!» — пояснили у Третій штурмовій.

Нагадаємо, Борову звільнили від росіян під час Харківського контрнаступу 3 жовтня 2022 року.

Автор: Марія Мирошниченко

Джерело