Стали відомі лауреати Нобелівської премії з хімії

Стали відомі лауреати Нобелівської премії з хімії

Вчені вважають, що в майбутньому квантові точки можуть сприяти створенню гнучкої електроніки, мініатюрних датчиків, більш тонких сонячних батарей.

Нобелівський комітет 4 жовтня оголосив лауреатів Нобелівської премії у галузі хімії. Ними стали Мунгі Бавенді, Луїс Брюс і Олексій Єкімов. Науковців відзначено «за відкриття та синтез квантових точок». Про це повідомляє пресслужба Фонду Нобеля.

«Наночастинки та квантові точки використовуються у світлодіодних лампах та телевізійних екранах. Також їх можуть використовувати у хірургічних операціях з видалення ракових тканин», — йдеться в повідомленні.

Вчені зробили відкриття та розробку квантових точок, наночастинок настільки дрібних, що їх розмір визначає їхні властивості.

«Ці частинки мають унікальні властивості і наразі поширюють своє світло від екранів телевізорів і світлодіодних ламп. Вони каталізують хімічні реакції, і їхнє чітке світло може висвітлити тканину пухлини для хірурга», — повідомляє пресслужба.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський й російський опозиційний політик Олексій Навальний є фаворитами серед 351 номінанта на Нобелівську премію миру-2023.

UkraineNews