Супутники можуть спричинити виснаження озонового шару Землі

Супутники можуть спричинити виснаження озонового шару Землі

За словами науковців, супутникові угруповання викидають в атмосферу велику кількість газу оксиду алюмінію, що може призвести до руйнування озонового шару.

Нове дослідження Університету Південної Каліфорнії виявило, що супутники можуть пошкодити захисний озоновий шар Землі. Про це повідомляє The Independent.

Компанія Ілона Маска SpaceX запустила понад 6 000 супутників для забезпечення інтернету, і ця кількість продовжує зростати, причому кожна нова модель стає важчою.

За словами вчених, супутники після закінчення терміну служби падають з орбіти і згорають у верхніх шарах атмосфери. При згорянні невеликого супутника утворюється близько 30 кг оксидів алюмінію.

Лише у 2022 році падіння супутників могло б призвести до утворення близько 17 тонн крихітних частинок оксиду алюмінію, які виснажують озон, змушуючи його руйнівно реагувати з хлором.

За оцінками вчених, коли всі заплановані супутникові угруповання будуть запущені, в атмосферу щороку викидатиметься понад 350 тонн оксидів алюмінію. Це майже на 650% перевищує природні атмосферні рівні.

Лише SpaceX має право запустити ще 12 000 супутників Starlink, тоді як Amazon та інші технологічні гіганти також планують запустити тисячі супутників у найближчі роки.

Раніше повідомлялося, що китайський багаторазовий космічний літак Shenlong випустив на орбіту Землі черговий невідомий об’єкт.

UkraineNews