В Німеччині знайшли найдавніший рукопис Євангелія про дитинство Ісуса

В Німеччині знайшли найдавніший рукопис Євангелія про дитинство Ісуса

Фрагмент описує «чудо», яке Ісус здійснив у дитинстві, згідно з Євангелієм від Томи, де йдеться про те, що він оживив глиняні фігурки птахів.

Німецькі дослідники розшифрували рукопис, датований 1600-ми роками, в якому згадується дитинство Ісуса Христа. Про це повідомляє Arkeonews.

Фрагмент, датований IV-V століттям нашої ери, є частиною Євангелія, яка розповідає про епізоди дитинства Ісуса. Зокрема, він містить згадки про «чудо», яке Ісус нібито здійснив у дитинстві — оживив глиняні фігурки птахів.

«Це значне відкриття для дослідницької галузі, оскільки манускрипт датується ранніми днями християнства. До цього часу найдавнішою відомою грецькою версією Євангелія від Томи вважався кодекс XI століття», — йдеться у пресрелізі Берлінського університету імені Гумбольдта.

Протягом десятиліть зберігся фрагмент папірусу з інвентарним номером P. Hamb Graec. 1011 року залишився непоміченим у Гамбурзькій державній університетській бібліотеці імені Карла фон Осецького. Вважалося, що цей документ — не що інше, як дуже давня повсякденна записка, наприклад, приватний лист або список покупок. Тепер дослідники вважають, що фрагмент папірусу, написаний понад півтора тисячоліття тому, є не просто запискою, а найдавнішою збереженою письмовою копією Євангелія, що описує ранні роки життя Ісуса.

«Спочатку ми помітили в тексті слово «Ісус». Потім, порівнюючи його з численними іншими оцифрованими папірусами, ми розшифрували його і швидко зрозуміли, що це не може бути повсякденним документом…Цей фрагмент становить надзвичайний інтерес для дослідження. З одного боку тому, що ми змогли датувати його 4-5 століттям, що робить його найбільш ранньою відомою копією. З іншого боку, тому що ми змогли отримати нові знання про передачу тексту», — каже папіролог Лайош Беркс.

На думку дослідників, цей рукопис Євангелія був створений як письмова вправа у школі або монастирі — цим вони пояснюють незграбний почерк і нерівні рядки релігійного тексту.

Раніше повідомлялося, що археологи в некрополі Саккуара неподалік Каїра виявили сувій папірусу, який містить тексти з Книги мертвих.

UkraineNews