Російська влада витратить майже 100 млн рублів на систему захисту від дронів у кримському «Артеку» – ЗМІ

  Російська влада витратить майже 100 млн рублів на систему захисту від дронів у кримському «Артеку» – ЗМІ

Російська влада планує встановити систему захисту від безпілотників за майже 100 млн рублів у кримському дитячому центрі «Артек», розташованому на південному узбережжі півострова. Про це повідомляє «Верстка», яка виявила відповідний лот на порталі держзакупівель РФ.

Згідно з документами, підрядник має встановити на території табору «засоби виявлення та радіоелектронного впливу на БпЛА».

Про які саме комплекси йдеться, в документах не уточнюється, проте там говориться, що загальна кількість операторів системи та персоналу, що її обслуговує, становитиме не менше 10 осіб.

Ввести систему в експлуатацію планується не пізніше ніж 10 грудня. Російська влада має намір витратити на неї 97,8 млн рублів.

Крим є однією з основних цілей для ударів української армії. Однак російська влада не відмовляється від проведення змін у дитячих таборах півострова. Навпаки, до «Артеку» масово відправляють дітей. За даними російських ЗМІ, у 2022 році табір прийняв 37,5 тисяч дітей, у 2023 році – 41,4 тисячі.

Раніше Міністерство фінансів США запровадило санкції проти кримського табору «Артек» та його директора Костянтина Федоренка.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.